LevnoBot.cz
Přidat obchod

Apple Watch Series 8

Úvod k Apple Watch Series 8

apple_watch_series8_1.png

Apple Watch Series 8 byl uveden na trh v září 2022 a... nepřinesl zase tolik nových funkcí ve srovnání s již vynikajícím modelem Watch Series 7. Naštěstí nedávno Apple předvedl, co přinese watchOS 10, který přinese lepší integraci widgetů, nové způsoby prohlížení oblíbených aplikací a přepracované jádrové aplikace. Výrazné vylepšení!

Je třeba poznamenat, že watchOS 10 bude k dispozici pro všechny modely Apple Watch až od Watch Series 4. Takže se vraťme k otázce – co je nového u Apple Watch Series 8?

Je zde nový teplotní senzor, který funguje pouze v určitých scénářích, a je tu také nová funkce Detekce nehod, která kopíruje to, co dělá iPhone 14 (a způsobila spoustu problémů s falešnými nouzovými hovory). A pak... je tu také nová možnost výběru barev.

Stojí za to koupit Apple Watch Series 8? Pokud máte Watch 7 nebo dokonce Series 6, bude to obtížné. Ale pokud právě hledáte chytré hodinky – těžko najdete lepší možnost než Apple Watch. Samozřejmě musíte být také uživatelem iPhone.

Ale pokud chcete nejnovější a nejlepší verzi, pokud chcete upgradovat z mnohem staršího modelu nebo pokud se chystáte vstoupit do světa Apple Watch poprvé, je Series 8 skvělou volbou. Podívejme se na to podrobněji:

Apple Watch Series 8 – co je nového

Obsah

 1. Rozbalení
 2. Design
 3. Software
 4. Baterie a nabíjení
 5. Procesor a úložiště
 6. Konectivita
 7. Konkurence
 8. Shrnutí a závěrečná slova

Rozbalení Apple Watch Series 8

Jako všechny předchozí modely, i Series 8 přichází v hezky vypadajícím, dlouhém krabici, která obsahuje Apple Watch, pásek, který jste si objednali, magnetickou nabíjecí podložku (s USB-C kabelem) a nějaké brožury.

Technické specifikace Apple Watch Series 8

Pokud jde o fyzický tvar a velikost, Series 8 je velmi podobný Series 7. To znamená, že všechny vaše staré hodinkové náramky budou stále okamžitě kompatibilní. Ale co je pod kapotou?

Specifikace

Design, modely a velikosti Apple Watch Series 8

Apple Watch má v podstatě stejný design od svého vzniku – kulatý čtvercový tvar, který odráží vzhled iPhone od modelu iPhone X do modelu iPhone 11. V roce 2021 se objevily spekulace, že Apple Watch převezme plochý vzhled, který mají modely po iPhone 12, ale to se dosud nestalo.

Měli jsme však větší displeje — od Apple Watch Series 7 se hodinky vyvinuly tak, že mají super-tenké rámečky s téměř celým předním panelem. Series 7 a nyní i Watch Series 8 přichází ve dvou velikostech – 41 mm a 45 mm.

Tyto dvě možnosti pokryjí většinu potřeb v pořádku. Velikost

45 mm je podle nás přesně ta správná velikost i pro větší zápěstí – není příliš objemná, ani příliš malá. A s širokou škálou náramků na zápěstí si je můžete přizpůsobit svému stylu. Velikost 41 mm je skvělou volbou pro jemnější zápěstí, přesto však nabízí dostatek prostoru na zobrazení celého rozhraní watchOS 9.

Displej je opět 1,9palcový panel LTPO OLED, který vám může v případě potřeby poslat 1000 nitů světla, pokud se snažíte zkontrolovat čas při přímém slunečním světle. Zachovává funkci Always-On, kterou máme od Series 4, samozřejmě.

Apple zde stále trvá na značce Retina Display, což znamená, že Watch Series 8 má rozlišení 396 x 484 pixelů s hustotou asi 326 pixelů na palec. Je to radost na něj nahlížet a používat, jak vždy, i když jeho konstrukce je jak meč s dvěma ostřími. S tenkými rámečky a displejem, který se téměř ohýbá na boky hodinek, je nesmírně obtížné udržet tento gadget neposkvrněný bez náhodných škrábanců. Ještě těžší je najít na něj ochrannou fólii, ale mnozí uživatelé se rozhodnou pro nějaký druh pouzdra s okrajem.

Software a funkce Apple Watch Series 8

watchOS 9 se vyvíjí

AKTUALIZACE: Apple právě oznámil nový systém watchOS 10. Aktualizace systému bude k dispozici na podzim a přinese nově definované ciferníky s widgety a další vylepšení! watchOS od Apple funguje skvěle ve vašem ekosystému Apple tím, že poskytuje všechny druhy oznámení přímo na vašem zápěstí. Můžete odemknout iPhone nebo Mac tím, že budete v jeho blízkosti s vašimi Apple Watch (nevěšte se, dostanete vibraci na zápěstí, když se to stane), můžete posílat a přijímat iMessages nebo chaty třetích stran a dokonce můžete provádět hovory přes své hodinky díky integrovanému mikrofonu a reproduktoru.

Můžete dokonce nastavit Apple Watch pro člena rodiny – nemusí mít iPhone, protože data z jeho hodinek budou směrována do samostatné sekce na vašem iPhone. Samozřejmě je tato funkce určena pro pečovatele o děti nebo starší rodiče.

Nicméně existuje více věcí, které lze požadovat, a watchOS 9 je docela dobrý vývoj platformy pro nositelná zařízení. Přináší několik vítaných nových funkcí a konečně dohání konkurenci tím, že vylepšuje staré funkce, které byly od počátku potřebné.

Sledování spánku

Konkrétně sledování spánku. Konečně! Nyní máme skutečné informace o spánku v nativní části Zdraví. Apple byl již v roce 2020 pozdě, když přidal sledování spánku s watchOS 7. A i tehdy to byla velmi základní funkce, která vám ukazovala čas v posteli. Mnoho uživatelů stahovalo nebo dokonce předplácelo externí aplikace, které sledují jejich spánek přesněji. Nyní s watchOS 9 máme plné zprávy o hlubokém a hlubokém spánku, období REM a časy bdění.

Zdraví žen

Navíc nový senzor pro sledování teploty bude měřit tělesnou teplotu u ženských uživatelů, což umožní hodinkám hlásit období ovulace (po faktu, s velmi užitečným „Je pravděpodobné, že jste ovulovali dne x“) a přesn

ější sledování cyklu. Bohužel to je jediná funkce, pro kterou se senzor teploty používá, alespoň zatím.

Detekce nehod

Detekce nehod je funkcí exkluzivní pro nové Apple Watch Series 8, Apple Watch Ultra a Watch SE. Důvodem je hardware – Apple muselo hodinky vybavit novým 3osým gyroskopem, aby bylo možné provádět přesné měření potřebné pro vyhodnocení dat. Apple Watch Series 8 by měl být schopen detekovat 4 typy nárazů – přední, zadní, boční a převrácení. Omlouváme se, že jsme to opravdu netestovali.

Režim nízké spotřeby

Režim nízké spotřeby – nová funkce pro všechny Apple Watch podporující watchOS 9. Toto automaticky vypne obrazovku Always-On a omezuje také připojení k Wi-Fi a čtení senzoru na pozadí. Je to vítaný přídavek, protože i když se Apple Watch v průběhu posledních 3 let posunuly v oblasti výdrže baterie, stále nejsou šampiony. Doufáme jen, že v nabídce je rychlý přepínač pro režim nízké spotřeby v nabídce natažení, místo abyste museli projít až do Nastavení -> Baterie, abyste mohli režim zapnout nebo vypnout.

Vylepšení fitness

Aplikace Fitness také dostává některá vítaná vylepšení v oblasti sledování – máme zóny srdečního tepu a vlastní úpravy cvičení. Například pokud chcete vytvořit cvičební plán na jogging, můžete nastavit časy běhu a obnovení a hodinky Apple Watch vás upozorní, kdy přepnout, místo aby používaly cvičební aplikaci třetí strany s programy cvičení.

Baterie a nabíjení Apple Watch Series 8

Den a půl, rychle k nabíjení

Apple Watch Series 8 by měl, stejně jako Series 7, vydržet až 18 hodin na jedno nabití. Nový režim nízké spotřeby může tuto dobu zdvojnásobit na až 36 hodin podle měření od Apple.

I když nemáme stanovený bateriový test pro nositelné zařízení, určitě jsme strávili s hodinkami Series 8 dostatek času v běžných činnostech. Opravdu vyžaduje nabíjení během cyklu dne a půl. Nicméně, ve skutečnosti, protože podporuje rychlé nabíjení (0 % – 80 % za 1 hodinu), obvykle jsme je položili na nabíječku, když jsme měli volno, a hned poté je vzali připravené k použití.

Takže jsme neměli žádný strach z nízkého stavu baterie s tímto zařízením při životě našich běžných, každodenních aktivitách. Jen si dejte pozor, že potřebujete zásuvku s výkonem 20 W, pokud chcete využívat funkci rychlého nabíjení.

Procesor a úložiště Apple Watch Series 8

Apple Watch Series 8 má nový čip S8 (System in Package) 8. generace. Nicméně nové číslo pravděpodobně označuje použití nových senzorů (jako je 3osý gyroskop a teplotní senzor), protože procesor pod ním je přesně stejný „t8301“, který pohání Series 7 a Series 6.

Je to 64bitový dvoujádrový CPU, který svoji práci dělá dostatečně rychle – aplikace se spouštějí dostatečně rychle, čtení jsou rychlá a plynulá grafika na rozhraní Apple Watch je stále příjemná. Ve skutečnosti máme také Apple Watch Series 6, které je stále perfektně funkční. To je také důvod, proč jsme začali recenzi tak, jak jsme to udělali – pokud máte starší Apple Watch 6 (nebo pokud najdete jeden s velkou slevou), měli byste být v dnešní době naprosto v pořádku.

Watch Series 8 má stále 32 GB pro omezené úložiště souborů – oblíbené písně nebo fotografie z galerie iPhone. Mělo by to být dost na to, abyste měli několik playlistů pro cvičení nebo studium, aniž byste museli nosit iPhone pokaždé.

Konectivita Apple Watch Series 8

Apple Watch Series 8 přichází ve variantách pouze s GPS nebo GPS + Cellular. Ta druhá využívá technologii eSIM, takže je k dispozici pouze v zemích, kde operátoři mohou zaregistrovat eSIM. S watchOS 9 budete mít dokonce odemykání pro Apple Watch (funkce zatím nebyla spuštěna). Watch má také anténu Wi-Fi a bude stahovat informace o přístupových bodech Wi-Fi z vašeho účtu iCloud. Takže se nebudete vždy muset spoléhat na připo

jení iPhone nebo na vaši Wi-Fi sítě doma, pokud vám hodinky jsou. Samozřejmě, že se na něj také přes Wi-Fi dostanete s aplikacemi třetí strany a aplikacemi pro sport a fitness.

Konkurence Apple Watch Series 8

Pokud jde o konkurenci, Apple Watch Series 8 zůstává na čele nositelného trhu. Je to stále nejlepší volba pro majitele iPhonu, protože nabízí nejlepší integraci s iOS a ekosystémem Apple. Pokud však přemýšlíte o jiných nositelných zařízeních, zde je několik alternativ:

 1. Samsung Galaxy chytré hodinky Watch4 (44mm) Bt Green: Pro majitele Androidu je Samsung Galaxy Watch 4 skvělou volbou. Má širokou škálu funkcí a vylepšení fitness. Integrace s Androidem je také výborná.

 2. Garmin VENU 2 Black Slate: Pokud se zaměřujete na sportovní aktivity a sledování fitness, Garmin Venu 2 nabízí mnoho pokročilých funkcí a dlouhou výdrž baterie.

 3. Chytré hodinky Fitbit Sense Carbon/Graphite Stainless Steel: Fitbit Sense je skvělý pro sledování wellness a stresu. Má EKG senzor a je vhodný pro ty, kteří chtějí více informací o svém zdraví.

 4. Amazfit chytré hodinky Gts 3 Rose: Pro ty, kteří hledají cenově dostupnou alternativu, může být Amazfit GTS 3 zajímavou volbou. Nabízí solidní funkce za rozumnou cenu.

Shrnutí a závěrečná slova

Apple Watch Series 8 je skvělým přírůstkem do rodiny Apple Watch. Přináší několik vylepšení, včetně teplotního senzoru a funkce Detekce nehod. Displej zůstává vynikající s vylepšeným Always-On režimem, a watchOS 9 přidává užitečné funkce, jako je sledování spánku a zdraví žen. I když pro majitele starších modelů Apple Watch nemusí být nutně potřeba upgradovat, pro nové uživatele nebo ty, kteří chtějí nejnovější a nejlepší, je Series 8 vynikající volbou. Jeho spojení s ekosystémem Apple a kvalitou provedení jej činí jedním z nejlepších chytrých hodinek na trhu.