LevnoBot.cz
Přidat obchod

Acer Swift 3

Acer Swift 3 acer

Úvod

Acer Swift 3 je rychlý, cenově dostupný a decentný většinou díky své solidní konektivitě a vysokému rozlišení displeje. Pokud však hledáte více stylu, větší výdrž baterie nebo lepší kvalitu obrazovky, budete to muset hledat jinde.

Důležité funkce

Design a klávesnice

Acer Swift 3 je nenápadné, chytré zařízení. Základní hliníková slitina se zužuje k úzkému okraji a malé loga a absence hloupých prvků zajišťují vzhled zralého designu. Ačkoli je klávesnice a displej trochu pružný, kvalita zpracování není problémem a tento notebook je dostatečně odolný pro každodenní použití.

Acer je také poměrně praktický. Každá strana má port USB 3.2 Gen 1 v plné velikosti, přičemž jeden je stále aktivní pro nabíjení, a notebook má také dva porty Thunderbolt 4 – jeden z nich slouží k nabíjení notebooku. HDMI 2.1 umožňuje vysokokvalitní výstupy na displeji.

Interně používá notebook Acer dvoupásmové Wi-Fi 6E a Bluetooth 5.2 vedle ostře vypadající webové kamery s rozlišením 1080p. Ačkoli tato kamera nemá podporu Windows Hello ani možnost ochrany soukromí, tlačítko napájení má čtečku otisků prstů pro biometrické přihlášení.

Jde o solidní soubor konektivních funkcí.

Jakmile se dostanete za tuto základní funkčnost, stává se zřejmým, že je Acer postaven s ohledem na rozpočet.

Tlačítka klávesnice jsou trochu hlučná a měkká, a podsvícení je trochu nerovnoměrné. Je to v pořádku pro každodenní práci a použití. Stejně tak trackpad je malý a jeho duté stisknutí tlačítka neposkytuje přílišnou důvěru.

Některé detaily designu jsou trochu podprůměrné. Bylo by fajn mít čtečku karet a porty Thunderbolt 4 jsou příliš blízko sebe - při používání jednoho můžete zablokovat druhý. Uvnitř máte dvě konektory M.2, ale paměť je pevně pájená a nelze ji aktualizovat. Není zde žádné kabelové připojení k internetu.

Displej

Ten 14palcový panel má rozlišení 2560 x 1440, což je překvapivé číslo pro cenově dostupný notebook.

Toto rozlišení znamená, že máte více pixelů na zpracování při řešení každodenních pracovních úkolů, a usnadňuje použití dvou oken vedle sebe.

Existují některé příjemné aspekty kvality displeje: kontrastní poměr 1619:1 je ohromujícím číslem pro jakýkoli IPS displej a je to především díky hlubokému černému bodu 0,21 nitu. Tyto dva faktory zajišťují, že panel Aceru má spoustu hloubky a sytosti, takže filmy, televizní pořady a další mediální soubory vypadají vždy výrazně a poutavě.

Ovšem jinde jsou věci trochu obyčejné. Zatímco hodnota Delta E 1,68 je dobrá, panel Aceru renderuje pouze 91,8 % barevného gamutu sRGB a méně než 70 % barevných prostorů Adobe RGB a DCI-P3. To znamená, že máte možnost pouze pro každodenní pracovní zatížení, přehrávání médií a začáteční kreativní úkoly. Displej nelze také položit na rovinu.

Úroveň jasu 340 nitů je také trochu omezující - je to v pořádku pro vnitřní použití, ale venku budete mít potíže s viditelností displeje.

Nemějte příliš velká očekávání od reproduktorů, bez ohledu na to, který displej koupíte – jsou tenké a nedostatečné, bez výrazných basů. Sluchátka nebo headset budou mnohem lepší.

Výkon

Procesor Intel Core i7-1260P se rychle stal populární volbou pro notebooky, a není divu – tento střední výkon nabízí všestrannost díky čtyřem výkonným jádrům s technologií Hyper-Thread, maximální frekvenci 4,7 GHz a osmi jádrům E pro méně náročné úkoly.

Ostatní specifikace jsou však průměrnější. K dispozici je 16 GB paměti typu DDR4. Čtení a zápis na SSD s kapacitou 1 TB dosahuje rychlosti 3642 MB/s a 3645 MB/s. A tady není žádné řádné grafické jádro – pouze integrovaný čip Intel Iris Xe.

Navzdory těmto omezením procesor Core i7 v benchmarku nezklame.

Rychlost procesoru zvyšuje všestrannost Aceru. Nikdy se nesekal při běhu několika aplikací, včetně prohlížeče s mnoha otevřenými panely vedle sebe spolu s multimediálními a kancelářskými nástroji, a Intel čip zvládne i základní úpravy fotografií a videa.

Acer je také skvělým teplotním výkoncem – i při náročných úkolech je hlučnost ventilátoru střídmá a exteriér zůstává docela chladný. Zde nezpůsobí žádné problémy.

Jedinou nevýhodou výkonu je grafické jádro Intel Iris Xe. Jeho výsledek v testu 3DMark Time Spy 1998 ukazuje, že zvládne pouze základní hry a pro kreativní zátěž neposkytne přílišnou pomoc.

Výdrž baterie

Při zvýšeném jasu displeje a nahrávaném běžném pracovním benchmarku vydržel Acer kolem 8 hodin.

Bude mít problém udržet se v pracovním dni, pokud neztlumíte jas displeje nebo nepoužíváte mnoho výpočetního výkonu procesoru.

Při benchmarku s filmem a sníženým jasem displeje byl Swift mnohem lepší, s výsledkem kolem 14 hodin.

Pamatujte, že pokud si zakoupíte verzi stroje s OLED displejem, doba výdrže baterie bude ještě nižší.

Alternativy

Asus Zenbook S 13 Dell XPS 13