LevnoBot.cz
Přidat obchod

Roborock S7

roborock-s7-maxv-ultra-roboticky-vysavac-a-mop-2v1.webp

Úvod

Moderní společnost je postavena na multitaskingu, tak proč bychom očekávali něco menšího od našich robotických vysavačů? Roborock S7, nejnovější hybridní robotický vysavač a mop od společnosti Roborock, to právě dělá. Dříve bychom nikdy nedovolili nepohlíženému hybridnímu robotovi běhat po našem domě s plnou nádrží vody. Ale S7 je dost chytrý na to, aby zvedl mop, když zjistí koberec, což představuje zajímavé řešení pro dlouhodobý problém.

Kromě chytrého mopování nabízí S7 silný výkon při vysávání spolu s rychlým mapováním a aplikací plnou možností přizpůsobení.

Design

Roborock S7 nepřináší žádnou zcela novou designovou revoluci. Na první pohled by ho někdo mohl zaměnit za Roborock S6 MaxV, jen bez duálních předních kamer tohoto modelu. Oba vysavače mají rozměry 13,9 palce na 13,8 palce a jsou vysoké 3,8 palce, což je poměrně velké, pokud jde o robotické vysavače. Ani jeden by se nedostal mezi nohy mých židlí v jídelním pokoji tak, jako menší roboti, například Roomba i7+ s rozměrem 13,3 palce.

Nicméně S7 vypadá elegantněji než jeho sourozenec a Roomba i7+. Je obalen lesklou bílou plastovou obálkou s březovými stříbrnými detaily kolem horní části. Zvýšený disk uprostřed nese logo Roborock a skrývá senzor Lidar. Stříbrné tlačítko pro místní čištění, zapnutí/zapnutí čištění a dokování je umístěno přední části. Jasné oranžové tlačítko vzadu uvolní nádrž s vodou.

I když jeho vzhled není revoluční, Roborock S7 má několik designových doteků, které dávají robotovi vzhled premium a naznačují sílu pod kapotou. Zaprvé, jsou tu koncentrické "vlny", které se šíří směrem ven od disku s logem - jemný náznak sonického vibrujícího mopa na stroji. Podobně jako u iRobot Roomba s9 je zde zakřivené světlo, které se pohybuje a mění barvu, když je robot v akci. Ačkoliv je světlo na Roboři S9 mnohem menší než na Roomba s9, bílé světlo se v normálním režimu vysávání pohybuje zleva doprava. V režimu místního čištění se mění zelená na modrou a zpět.

Tyto prvky premium pokračují na spodní straně Roborock S7, kde je červený kartáč s gumovými lamelami mezi dvěma velkými černými gumovými koly. Společnost ho nazývá plovoucím kartáčem a tvrdí, že je schopen přiblížit se ke zemi a lépe čistit. Kartáčový kryt se snadno pohybuje, ale necítí se křehce. Pětipaprskový kartáč s gumovými štětinami je umístěn vlevo od kartáče. Okolo okrajů jsou umístěny různé senzory, včetně toho, který detekuje koberec poblíž kola s omni-směrem vpředu.

WiFi indikátorové světlo a nádobka na prach jsou skryty pod tenkým plastovým krytem. Nádobka je snadno odstranitelná pro vyprázdnění a lze ji čistit pod proudící vodou. Je zcela oddělená od vodní nádrže, což znamená, že nemusíte ručně vyměňovat nádobu na prach za vodní nádrž, abyste změnili režim čištění.

Na rozdíl od jiných hybridních modelů, které jen táhnou mikrovláknový podložku, je vybaven Roborock S7 sonickým systémem moping, který nabízí několik nastavení pro otírání pomocí odnímatelné poloměsíčkovité mopingové desky a znovupoužitelné mikrovláknové podložky. Ale zde je extra pěkná funkce: část mopu se automaticky zvedne o 5 milimetrů, když je detekován koberec nebo když se robot vrací na dok.

Aplikace

Nastavení Roborock S7 a jeho spuštění trvalo méně než pět minut poté, co byl umístěn na svém dokovacím stanici a nabit. Jakmile je účet nastaven, přidání nového robota a jeho připojení k mé domácí síti WiFi bylo rychlé a aplikace mě provedla procesem.

Jakmile je mapa vytvořena, aplikace Roborock se pokusí rozdělit místnosti. Neočekávejte zázrak, zejména pokud má váš dům otevřený půdorys. Naštěstí Upravit mapu > Upravit místnost vám umožní sloučit, rozdělit a pojmenovat místnosti.

Pokud jde o to, kolik vysávání a mopování chcete v každé místnosti, umožňuje vám aplikace Roborock upravit sílu vysávání a intenzitu otírání v každé jednotlivé místnosti nebo na celém patře. Potřebujete jen čištění? Upravte úroveň na vysokou. Potřebujete jen otřít stopy po botách? Upravte úroveň otírání na nízkou. Lze také nastavit rozvrhy pro každou mapu a místnost. Jedna z věcí, kterou jsem si u Roborock S7 vážil, byla jeho schopnost plánovat nejen vysávání, ale také mopování na každé mapě. Je to obzvláště užitečné, pokud chcete naplánovat, aby se robot vrátil a opláchl mopovou podložku po tom, co vysaje, místo toho, aby ji jen vysal. Je také příjemné, že v aplikaci můžete sledovat, jakým způsobem se vysavač/mop pohybuje a čistí.

Závěr

Roborock S7 je inteligentní, výkonný a přizpůsobitelný robotický vysavač a mop, který mě opravdu přesvědčil svými schopnostmi. Jeho schopnost detekovat koberec a zvedat mopovou podložku je vynikající a ulehčuje používání robotu v domácnostech s různými podlahovými povrchy.

Pokud hledáte hybridního robotického vysavače a mopa, který dokáže efektivně vyčistit různé povrchy a zároveň nabízí možnosti přizpůsobení, Roborock S7 by mohl být pro vás skvělou volbou.